GÜÇ DAĞITIM SİSTEMLERİ

Praxis PMS

Özellikler

Mega-Guard Güç Yönetim Sistemi (PMS), güç yönetimi, dizel motor kontrolü, jeneratör kontrolü, senkronizasyon, jeneratör koruması ve isteğe bağlı dizel motor güvenlik sistemi dahil olmak üzere santralin tam otomasyonu için gelişmiş bir sistemdir.

Her jeneratör seti kendi bağımsız ve özerk PMS sistemi ile donatılmıştır. Bu, en yüksek düzeyde güvenilirlik ve kullanılabilirlik sağlar. Mega-Guard PMS eksiksiz bir ürün olarak tedarik edilir ve 690VAC’a kadar olan alçak gerilim panosunun otomasyonu için ayrıca ek bir bileşene ihtiyaç duymaz..

Mega-Guard PMS, santralin sezgisel kullanımı ve izlenmesi için kullanıcı dostu bir dokunmatik ekran (5,7 ″ veya 8 ″) ile çalıştırılır.

Temel fonksiyonlar için 6 operatör butonu bulunmaktadır ve butonlar sayesinde güvenilir ve hızlı işlem yapılması sağlanır. Gerekli tüm jeneratör parametreleri dokunmatik ekranda görüntülenmektedir. 

Mega-Guard PMS, her jeneratör için aşağıdaki üç maddeden oluşur:

PMS Kontrol Cihazı Hem PMS Operatör Paneli hem de bağımsız fonksiyon yürütme için güçlü bir ARM mikroişlemci ile donatılmış bir cihazdır.

IO Modül, pano içerisinde kullanılan ve DIN rayına montajı uygun olarak üretilen, sahadaki cihazların giriş ve çıkış birimlerine bağlantısının yapıldığı bir modüldür.

IO Kablosu PMS Operatör Panelini ve PMS denetleyicisini birbiri ile haberleşmede kullanılır.

Application

Mega-Guard PMS, aşağıdaki uygulamaları desteklemektedir;

  • Dizel Jeneratör
  • Şaft Jeneratör
  • Otomatik bara bağlantısı
  • Acil Durum jeneratörü
  • Sahil Bağlantısı

Mega-Guard PMS jeneratörün otomatik başlatılmasını, jeneratörlerin senkron olmasını ve jeneratörlerin yük paylaşım fonksiyonları yerine getirmesini sağlar. Ölçüm fonksiyonları arasında 3 faz voltajı, akım, frekans ve güç ölçümü, güç faktörü hesaplanması ve çalışma saatleri bulunur. Dizel motor, jeneratör ve devre kesici Mega-Guard PMS tarafından kontrol edilir ve izlenir. Emniyet fonksiyonlar geçerli ANSI standardına göre yürütülür 

Diğer fonksiyonlar arasında black-out (elektrik kesintisi), yeterli güç olduğunda tüketici serbest bırakma ve yeterli güç olmaması durumunda tercihli açma bulunur.